Fiktivní firmy Marlenka a Marcipánka

Schůzka fiktivních firem - 7. 1. 2014

  • PDF
  • Tisk

FOTOGALERIE ZE SCHŮZKY FIKTIVNÍCH FIREM KONANÉ DNE 7. 1. 2014

 

 

VELETRH PŘÍBRAM

  • PDF
  • Tisk

VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM PŘÍBRAM

13. - 14. 11. 2013

Veletrhu fiktivních firem se zúčastnila firma Marcipánka. Firmu reprezentovaly Petra Szmeková (3. roč. Cukrář), Sára Zikmundová (3. roč. Cukrář), Kateřina Kalašová (2. roč. Cukrář). Na veletrhu soutěžilo 16 fiktivních firem.

13.11.2013 proběhla soutěž v prezentaci firem. Hodnotila se obsahová i grafická stránka prezentace, kultura vystupování, cizojazyčná komunikace, celkový dojem.

14.11. 2013 proběhl veletrh pro veřejnost a soutěž v prezentaci firmy přímo na stánku. Hodnotilo se  vystupování, odborné znalosti, vyplňování dokladů, katalog a propagační materiály.

 

Inovace ve vzdělávání

  • PDF
  • Tisk

16. 10. 2013 na naši výrobní dílně proběhla prezentace nových surovin Firmy KåKå CZ s.r.o. ALP, Kněževes 185, Středokluky 252 68


KåKå CZ s.r.o., patří k nejvýznamnějším dodavatelům margarínů a ztužených pokrmových tuků pro pekaře, cukráře, ale hlavně pro domácnosti na českém trhu. Nabízí výrobky pod značkami Favorit, Alfa, Stella k namazání, Stella extra, Omega, Ceres soft, Vive BIO. Kromě tuků dodávají na český trh i další suroviny pro pekaře a cukráře jako jsou: čerstvé a sušené droždí; pekařské směsi a zlepšující přípravky; čokolády, fondány, polevy, marcipán, ovocné směsi, džemy a náplně.

Technolog Jaroslav Horák nám představil nové surovinové směsi na výrobu krémů (banánový, čokoládový a vanilkový) a univerzální směs, kterou lze použít na výrobu litých koláčů, šlehaných hmot a pevných tukových těst.

Aktualizováno Neděle, 12 Leden 2014 13:35

 

Vánoce v Muzeu Rakovník 2013

  • PDF
  • Tisk

VÁNOCE V MUZEU RAKOVNÍK

26. - 27. 11. 2013

 

Již podruhé pořádala ISŠ Jesenice Vánoce v muzeu Rakovník. V sále Dr. Spalové proběhla výstava prací žáků, spojená s tvůrčími dílnami. Návštěvníci si mohli vyrobit pod odborným vedením našich žáků z oborů Zahradník, Cukrář, Cukrářské práce adventní svícny, věnce, rybičky z marcipánu, nazdobit perníčky nebo vyzkoušet novou techniku enkaustiku (voskovky, žehlička, papír). Součástí akce byla ochutnávka vánočního cukroví a prodej zákusků.

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 12 Leden 2014 13:35

 

Fiktivní firmy

  • PDF
  • Tisk

MARLENKA, MARCIPÁNKA - FIKTIVNÍ FIRMY

V ISŠ JESENICE

 

Fiktivní firmy (Marlenka, Marcipánka) byly založeny v lednu roku 2013 a předmětem jejich činnosti je výroba a prodej cukrářských výrobků.

Firmy byly založeny podle Zákona o živnostenském podnikání a podnikají na základě udělení živnostenského listu. Ve školním roce 2012/2013 mají firmy celkem 20 zaměstnanců.

Firmy jsou registrovány v Živnostenském rejstříku fiktivních firem, mají svůj bankovní účet, nakupují a prodávají prostřednictvím centrálního dodavatele, fiktivních zákazníků a ostatních fiktivních firem. Všechny tyto instituce jsou zřízeny pod NÚV v Praze v rámci CEFIF.

Ve dnech 13. - 14.11. 2013 se konal v Příbrami veletrh fiktivních firem. Veletrhu se zúčastnila firma Marcipánka. Firmu reprezentovaly Petra Szmeková

(3. roč. Cukrář), (3. roč. Cukrář), Kateřina Kalašová (2. roč. Cukrář). Na veletrhu soutěžilo 16 fiktivních firem. První den proběhla soutěž v prezentaci firem. Hodnotila se obsahová i grafická stránka prezentace, kultura vystupování, cizojazyčná komunikace, celkový dojem. Druhý den proběhl veletrh pro veřejnost a soutěž v prezentaci firmy přímo na stánku. Hodnotilo se vystupování, odborné znalosti, vyplňování dokladů, katalog a propagační materiály.

Aktualizováno Neděle, 12 Leden 2014 13:36

 

Strana 1 z 3